Národní přehlídka venkovských divadelních souborů Vysoké nad Jizerou

Krakonošův divadelní podzim

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Obsah stránky

Bez vás by nebylo nás

„Díky za to, že děláte divadlo. Kdyby nedělaly divadlo soubory na malých vískách, nebyla by tahle přehlídka. Díky, že jsem vás mohla poznat a přijeďte,“ pozdravila v úvodu loučící se DS Havlíček Zákupy ředitelka KDP Svatava Hejralová.
 
„Dnes jste si užili všechny druhý počasí až na vánici,“ usmíval se Ondřej Benda, který se přišel rozloučit za SČDO a podotkl, že Zákupští pro něj byli po všech stránkách mimořádným souborem. „Já jsem musel do Vysokého ujet 500 kilometrů, vy sotva 80, ale protože se tu cítím jako doma, mohl jsem vás nejprve přivítat a teď se s vámi rozloučit. Poctivě jsem prostudoval vaše stránky a zjistil jsem, že máte jako soubor víc ocenění, než my jako celá oblast severní Moravy,“ mudroval Ondra. 
 
Hosteska Klaudie je prostě vlídná žena, takže zase neprosákla do médií žádná lechtivá informace. Svůj čas strávený se souborem shrnula v krátkosti: „Rozlepila se mi nová bota, dnes ráno jsme zavírali hernu a dozvěděla jsem se, že jsem čarodějnice a je mi 300 let,“ konstatovala Klaudie a začala mezi jednotlivé členy souboru rozdělovat dárky -  sekt, okurka, máslo a chleba. 
 
Soubor odměnil Klaudii kyticí a od domácího souboru dostal na cestu poudačku zásadského písmáka Josefa Pavlaty Divadlo. 
(jn)
Vyšlo ve Větrníku č. 9
18. 10. 2019

Patička

© Jan Pohanka, David Hejral, Spolek Techniků Divadla Krakonoš, 2002 - 2020