Národní přehlídka venkovských divadelních souborů Vysoké nad Jizerou

Krakonošův divadelní podzim

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Obsah stránky

Bereme to jako výzvu

Členové Bernackého ochotnického divadla Bodlák poutali pozornost nejen svým představením, ale i svými žlutými tričky. A dobře, že je tomu tak, protože přehlédnout je by byla škoda. O spolku a jeho vystoupení na Krakonošově divadelním podzimu jsem si povídala s režisérem Zdeňkem Klosem. 
 
Kdy byl váš divadelní spolek založen?
Náš divadelní spolek funguje již 130 let. Má podobně dlouhou tradici jako vysocké divadlo. Do roku 2009 fungoval jako lidová scéna a poté vzniklo občanské sdružení Bodlák. Pod tímto jménem tedy vystupujeme osm let. 
 
Popište mi vaše režijní začátky v Bodláku.
Režiséři u nás fungují desítky let. Ten předešlý, pan Ivan Prašivka, byl režisérem od roku 1980 do roku 2009. V pětasedmdesáti se už na vedení souboru necítil, a tak se hledala náhrada. Důvěru jsem získal já. 
 
Hru Malované na skle zinscenovali i vysočtí ochotníci. Nemyslíte, že je to určitý hendikep?
Snažíme se na to dívat pozitivně. Bereme to jako výzvu! Bohužel jsme hru v jejich podání neviděli. Samozřejmě ale víme, že měla obrovský úspěch a asi třicet čtyři repríz. Jsme rádi, že se nám poštěstilo se na přehlídku dostat a uvidíme, jestli se budeme Vysočákům líbit.
 
Proč jste zvolili právě ji?
Náš spolek tvoří především zpěváci a hra je z našeho regionu. To jsou hlavní důvody. Je to dobré využití pěveckého potenciálu souboru. 
gab
Vyšlo ve Větrníku č. 9
21. 10. 2017

Patička

© Jan Pohanka, David Hejral, Spolek Techniků Divadla Krakonoš, 2002 - 2018