Národní přehlídka venkovských divadelních souborů Vysoké nad Jizerou

Krakonošův divadelní podzim

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Obsah stránky

Korupční spolek se vrací ke svým kořenům

Tři nově vydané odznaky, jedna roční slivovice a dvě půllitrovky rumu. To je bilance včerejší valné hromady korupčního spolku VOBSKOČÁK, která se odehrála tradičně v salonku penzionu U Albíny. Podle půlprezidenta Hlávky se spolek v budoucnu navrátí ke svým kořenům.
 
„Ačkoliv říkáme, že letos slavíme kulaté 39. výročí, tak ty hlavní kulatiny chystáme na příští rok,“ řekl v úvodu půlprezident Jiří Hlávka s tím, že slavnostní třpyt příštímu roku by měl dodat návrat k používání insignií. „Příští rok nastoupíme opět s vlajkou, ubrusem i pokladem. A budeme dbát na to, aby naši členové nosili viditelně odznak,“ konstatoval Hlávka a dodal, že příští rok se korupční spolek pochlubí také novým, autorským představením ve spolkovém duchu. Téma prozrazovat nebudeme, aby laskaví čtenáři byli na 51. ročníku KDP překvapení.
 
Novými členy Vobskočáku se stali boleradičtí Jan Koráb a Jana Glocová Jirgalová a Lída Bergová z Velké Bystřice.  Zatímco dámy jako zápisné věnovali půllitrovku rumu, Jan Koráb s omluvou přinesl vlastní slivovici ročník 2018. 
 
Další láhev rumu přibyla jako odchodné. Tu do vobskočáckého pokladu vložili manželé Dušan a Eva Zakopalovi. „Řekli jsme si s Evou, že toto je naše poslední přehlídka. Máme své roky a už jezdit nebudeme, proto nám přišlo dobré se s vámi rozloučit a stejně jako zápisné věnovat do pokladu též odchodné,“ pravil Dušan a slíbil, že při nočníkovém představení zapojí svůj potleskoměr, aby změřil, zda větší míru potlesků mělo Ořechovské divadlo nebo představení Vobskočáku. A tak slavnostní tečkou na závěr valné hromady bylo jednomyslné zvolení manželů Zakopalových čestnými členy korupčního spolku Vobskočák.
(jn)
Vyšlo ve Větrníku č. 9
18. 10. 2019

Patička

© Jan Pohanka, David Hejral, Spolek Techniků Divadla Krakonoš, 2002 - 2020