Národní přehlídka venkovských divadelních souborů Vysoké nad Jizerou

Krakonošův divadelní podzim

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Obsah stránky

O kameni, slovu a čase

Vážení přátelé, přehlídka je zhodnocena z odborného hlediska i z hlediska oficiálního a na mně zbývá to nejhezčí, člověčí, lidské. Napadá mě toho hodně,  hlavně v těchto časech, které převracejí základní hodnoty naší společnosti, a já mám pocit, že se ztrácí jistoty budované celá staletí, které pro mě byly životní konstantou. Spousta věcí se dá vzít zpátky, některé však  nikdy. Kámen, který hodíš, slovo, které vyřkneš, čas, který promarníš.
 
Naštěstí čas vyměřený naší vysocké přehlídce nemá promarněnou ani vteřinu, ať je naplněná divadlem, diskuzí, posezením, vymýšlením a prováděním lotrovin, nebo jen tak postáním před panoramatem hor s poklidným vánkem, se skleničkou dobrého boleradického, božkovského nebo valdštejnského moku (to dle chuti  a nálady).
Navíc si uvědomuji, že my divadelníci máme velmi účinnou zbraň proti škarohlídům a nepřejícníkům. Už samotný výběr her tomu zcela jasně napovídá. Jestli pak vás někoho napadne, jakáže ta účinná zbraň daná pouze lidstvu je???
 
No, ukažte se moudré hlavy? Smích přece, ten zažene pesimisty do kouta a nabudí nás do dalšího dne. Deset minut smíchu a nemusíte trávit hodinu v posilovně ani brát zaručeně hubnoucí pilule.
 
Tak si naberte plné hrsti, kapsy, případně kabelky a vůbec nejlépe naše nové batůžky a vyražte do svých domovů  co nejdelší cestou a rozdávejte. Bude toho třeba. A za rok? Za rok nám ho namnožený přivezte zpět.
 
Slibuji, že na vás všechny budeme čekat…

Svatava Hejralová, ředitelka KDP
Vyšlo ve Větrníku č. 11
22. 10. 2017

Další články v rubrice:

Ať se nám to líbí či nelíbí, 21. 10. 2018
Závěrečné slovo odborné poroty XLIX. ročníku KDP, 21. 10. 2018
Dámy a pánové, 21. 10. 2018
Zlatí Tylové 2018, 21. 10. 2018
Výsledky, 21. 10. 2018
Přehlídky pro výběr na KDP Vysoké nad Jizerou v roce 2018, 17. 10. 2018

Patička

© Jan Pohanka, David Hejral, Spolek Techniků Divadla Krakonoš, 2002 - 2018